Godło Polski MRiR
A A A

Wersje kontrastowe

Aktualności

WYJAZD DO KINA I MUZEUM SAMOCHODÓW ZABYTKOWYCH KLASY DRUGIEJ BRANŻOWEJ W ZAWODZIE KUCHARZ I MECHANIK OPERATOR POJAZDÓW I MASZYN

« Aktualności 04 czerwca 2024
zdjęcie_11296

W dniu 07.06.2024r odbyła się wycieczka klasowa, pod opieką wychowawcy p. W. Kobaka i p. M. Łąckiego. Została ona podzielona na dwa etapy. W pierwszej części uczniowie mieli możliwość zobaczenia filmu pt. „Czerwone maki”. Zwycięska Bitwa o Monte Cassino zapisała się w dziejach jako ta, która otworzyła drogę na Rzym i wywarła decydujący wpływ na przebieg II wojny światowej. W maju minęło 80 lat od tego wydarzenia, zatem  był to dobry moment, by tę historię przenieść na duży ekran. Specjalista od kina wojennego – Krzysztof Łukaszewicz – zrobił to z pomysłem. Stworzył spektakularny obraz, który wzrusza i trzyma w napięciu. Główny bohater „Czerwonych maków” – nastoletni Jędrek Zahorski – nadaje historii ludzką twarz, przez co film budzi emocje i staje się aktualny także dziś. Historię zwycięskiej bitwy o Monte Cassino oglądnęliśmy oczami Jędrka – młodego chłopaka, który przeszedł przez łagrowe piekło i opuścił Rosję wraz z Armią Andersa jako jedna z tysięcy sierot. Film ten na pewno pozostanie w pamięci uczniów, co można było zauważyć poprzez skupienie oraz ich  ocenę po oglądnięciu seansu. W drugiej części wycieczki udaliśmy się do Jasienicy Rosielnej do Muzeum Samochodów Zabytkowych, gdzie uczniowie byli zachwyceni nie tylko samochodami ale przede wszystkim opowieściami pana Andrzeja, który oprowadzając nas po Muzeum, ubogacił historię najciekawszych  samochodów i wprowadził w klimat marzeń, celów do których uczniowie powinni dążyć. Na koniec wizyty uczniowie wsparli Fundację Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak, przez co poczuli odpowiedzialność za innych, którzy są w potrzebie. A wizyta u Pana Andrzeja na pewno zostanie długo w ich pamięci i zapewne wrócą w to  miejsce by podzielić się z „Wujkiem” swoimi zrealizowanymi marzeniami.

                                                                                                                                                                  W. Kobak

   Nasza strona używa plików cookies. Pliki cookies wykorzystujemy w celu umożliwienia prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz w celu prowadzenia anonimowych statystyk i innych działań analitycznych przedstawiających sposób korzystania ze strony internetowej przez użytkowników. Dalsze korzystanie ze strony internetowej oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji - Polityka prywatności.