Jeżeli stoisz przed wyborem szkoły, ten artykuł kierowany jest właśnie do Ciebie. Zapraszamy Cię do zapoznania się z ofertą naszej szkoły.
Zespół Szkół CKR im.JP II w Brzostku to szkoła wielopokoleniowa o ponad 60 – letniej tradycji ,która od 1 września 2019r. prowadzona jest przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Możesz w niej zdobyć wykształcenie średnie, a przede wszystkim konkretny zawód.
W bieżącym roku szkolnym w ramach technikum prowadzimy nabór do 3 klas: technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technikum architektury krajobrazu z innowacją aranżacje florystyczne, natomiast w ramach branżowej szkoły I stopnia na 2 kierunki: mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz kucharz. Nasza oferta edukacyjna dostosowana jest do aktualnych potrzeb rynku pracy i ułatwia szybkie znalezienie zatrudnienia.
Dysponujemy bogato wyposażoną bazą dydaktyczną: dobrze zaopatrzonymi pracowniami do nauki zawodu, pracowniami komputerowymi, tablicami interaktywnymi w salach lekcyjnych, Biblioteką - Szkolnym Centrum Informacji oraz ścieżką ekologiczną przy szkole. Nasi uczniowie zdobywają dobre wyniki nauczania, co przekłada się na wysoką zdawalność egzaminów zawodowych oraz sukcesy odnoszone w konkursach przedmiotowych. Najzdolniejsi i najbardziej pracowici są honorowani Stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Praktyczna nauka zawodu jest organizowana w formie zajęć praktycznych, które odbywają się na warsztatach szkolnych oraz praktyk zawodowych zarówno krajowych jak i zagranicznych. Chcąc poszerzyć naszą ofertę edukacyjną, organizujemy kursy umożliwiające zdobycie dodatkowych kwalifikacji, np. kurs wózków jezdniowych, barmana, kelnera czy kas fiskalnych.
Oferujemy szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania, pasje i uzdolnienia, w ramach których uczniowie biorą udział w licznych konkursach powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich, osiągając w nich wysokie lokaty np. wojewódzki, ministerialny, sportowy, plastyczny, filmowy
Biblioteka szkolna dba również o wszechstronny rozwój ucznia poprzez uczestniczenie w ogólnopolskich akcjach czytelniczych, międzynarodowych świętach bibliotecznych i państwowych oraz wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach jak również realizuje swoje własne przedsięwzięcia, projekty i konkursy.
Organizujemy w naszej szkole międzyszkolne konkursy, które cieszą się dużym powodzeniem wśród uczniów np. piosenki obcojęzycznej i religijnej oraz konferencja Z nurtem Wisłoki.
W związku z tym, że patronem naszej szkoły jest Jan Paweł II, podejmujemy różne formy pracy dydaktyczno – wychowawczej związane z wartościami płynącymi z życia i nauczania papieża Polaka. W tradycję naszej szkoły wpisały się obchody rocznicy powstania szkoły i nadania jej imienia, coroczny turniej wiedzy o szkole i jej Patronie, Biały Marsz organizowany w rocznicę śmierci Jana Pawła II, Zjazdy Szkół im. Jana Pawła II w Wadowicach, Zjazdy Szkół im. Jana Pawła II województwa podkarpackiego, Pielgrzymki Rodziny Szkół na Jasną Górę, spotkania Rodziny Szkół Diecezji Rzeszowskiej oraz ogólnopolskie Zjazdy Rodziny Szkół. Ponadto kultywujemy zwyczaj organizowania studniówek, półmetków, turniejów klas, wigilii szkolnych i klasowych, akademii i uroczystości związanych z rocznicami państwowymi, a także wycieczek krajoznawczych i przedmiotowych.
W naszej szkole panuje rodzinna atmosfera dająca poczucie bezpieczeństwa. Klasy są mało liczne, co sprzyja indywidualizacji procesu nauczania i przekłada się na jakość i efektywność nauczania.
Do zobaczenia w naszej szkole!
Ósmoklasisto, więcej informacji znajdziesz na naszej stronie www.zsbrzostek.pl
Zapraszamy!