Godło Polski MRiR
A A A

Wersje kontrastowe

Aktualności

3 października – Święto Szkoły

« Aktualności 03 października 2017

Dzień 3 października na trwałe wpisał się w pamięć i serca całej społeczności szkolnej. Od wielu lat Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku, w tym właśnie dniu obchodzi swoje Święto. Nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście zgromadzili się dzisiaj, aby wziąć udział w uroczystej akademii.

Po powitalnym przemówieniu pani dyrektor Katarzyny Grygiel głos zabrali uczniowie klas maturalnych, którzy przedstawili krótką historię naszej szkoły.

Wszyscy uczestnicy spotkania z zainteresowaniem wysłuchali jak narodziła się, rozbudowywała i rozwijała nasza szkoła, jakim przemianom ulegały co pewien czas typy szkół, zależnie od polityki oświatowej i potrzeb gospodarki narodowej oraz środowiska.

Podniosłym momentem dzisiejszego święta było również uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy z uniesionymi na sztandar szkoły dłońmi wypowiedzieli słowa roty , ślubując sumienne wykonywanie swoich obowiązków, osiąganie jak najlepszych wyników w nauce, szacunek nauczycielom, pracownikom szkoły, koleżankom i kolegom, a także dbałość o dobre imię szkoły.

Ważnym punktem w uroczystych obchodach był program artystyczny przygotowany przez klasy maturalne pod kierunkiem swoich wychowawców pani Ewy Czyrni oraz pani Agnieszki Płaziak.

Młodzież naszej szkoły w ciepły, spontaniczny, a zarazem wzruszający sposób wspominała postać Ojca Świętego  Jana Pawła II, który zajął dzisiaj w ich sercach szczególne miejsce. Podczas akademii nie zabrakło wierszy ukochanego Patrona oraz piosenek religijnych.

Po uroczystościach w szkole uczniowie poszczególnych klas pod opieką nauczycieli udali się do kościoła parafialnego w Brzostku.

Mszę świętą w intencji pracowników szkoły, uczniów a także zmarłych nauczycieli i uczniów koncelebrował ksiądz katecheta Piotr Filipek.

Po mszy społeczność szkolna udała się na cmentarz, aby uszanować pamięć zmarłych nauczycieli, pomodlić się nad ich grobami i złożyć kwiaty, a także zapalić znicze.

                                                                            Agnieszka Płaziak. Fot. Grzegorz Kolbusz

Zobacz zdjęcia

   Nasza strona używa plików cookies. Pliki cookies wykorzystujemy w celu umożliwienia prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz w celu prowadzenia anonimowych statystyk i innych działań analitycznych przedstawiających sposób korzystania ze strony internetowej przez użytkowników. Dalsze korzystanie ze strony internetowej oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji - Polityka prywatności.