Godło Polski MRiR

Aktualności

18 maja 2020 - 100 Rocznica Urodzin św. Jana Pawła II

« Aktualności 16 maja 2020

Do pobrania prezentacja ucznia klasy 1 TMp Michała Nowaka: 

Musicie od siebie wymagać,

nawet gdyby inni od was nie wymagali.

Wbrew wszystkim mirażom ułatwionego życia,

musicie od siebie wymagać.       

To znaczy właśnie więcej „być”.

W 100 rocznicę urodzin Papieża Polaka - świętego Jana Pawła II, wśród wielu myśli i cytatów naszego Wielkiego Patrona te słowa, kierowane do młodzieży nabierają szczególnego znaczenia.

W trudnym czasie epidemiologicznego oddalenia, kiedy przyszło nam obchodzić tę ważną dla nas rocznicę inaczej niż poprzednio, na nowo odczytujemy dobrze znane nam treści wymagające odpowiedzialności, niesienia pomocy, stawania się coraz lepszym i szlachetniejszym.

Wierzymy, że takie postawy są świadectwem i łaską obecności pośród nas Jana Pawła II, który spogląda na nas z Niebieskiej Ojczyzny, błogosławi społeczności naszej szkoły i ciągle wyznacza  drogi wzrastania w duchu radości i ewangelicznej poprawności.

Przeżywając z głęboką wiarą duchową łączność z tak Wielkim Patronem kultywujemy Jego pamięć przekazując jego nauki pełne słusznych wymagań i wzorców: każdego roku organizujemy Turnieje Wiedzy o Szkole i jej Patronie, uczestniczymy w Dniach Papieskich na Jasnej Górze, świętujemy Jego urodziny w Wadowicach, recytujemy poezje św. Jana Pawła II współuczestnicząc z sukcesami w konkursach ogólnopolskich, bierzemy udział w inspirowanych etosem Karola Wojtyły różnorodnych konkursach literackich, plastycznych, poetyckich i informatycznych. Piękną tradycją naszej szkoły jest upamiętniający odejście do Domu Ojca Biały Marsz, w którym oprócz uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły modlą się z nami liczni parafianie i sympatycy szkoły oraz czciciele naszego Ojca Świętego. Naszą dumą jest przynależność do ogólnoświatowej Rodziny Szkół Imienia Jana Pawła II. Tak bogaty program  ukierunkowany na naszych wychowanków, a oparty na nieustającym wspominaniu Świętej Osoby Jana Pawła II ma na celu wpajanie ponadczasowych wartości chrześcijańskich kolejnym rocznikom uczniów i absolwentów, którzy ruszając spod Krzyża Liwocza  w dorosłe życie godnie poniosą  prawdę, że należy ciągle wymagać od siebie, aby „więcej być niż  mieć”.

Jakże słuszną staje się ta nauka w dobie niepewności i chaosu, który wymaga poświęceń, uczciwości i ciągłego wsłuchiwania się w prawdziwy Autorytet.

Ewa Czyrnia, Małgorzata Jop

Zachęcamy do obejrzenia filmu przedstawiającego działania wychowawcze w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Brzostku inspirowane etosem Patrona:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MŁODZIEŻ ZESPOŁU SZKÓŁ CKR im. JPII w 100. ROCZNICĘ URODZIN PAPIEŻA:

opr. Dominika, Aleksandra, Dominik, Justyna, Marcelina, Magdalena, Adrian pod opieką Teresy Młyniec

Do pobrania prezentacja: Biblioteka Zespołu Szkół CKR im. Jana Pawła II w 100. rocznicę urodzin Papieża:

   Nasza strona używa plików cookies. Pliki cookies wykorzystujemy w celu umożliwienia prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz w celu prowadzenia anonimowych statystyk i innych działań analitycznych przedstawiających sposób korzystania ze strony internetowej przez użytkowników. Dalsze korzystanie ze strony internetowej oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji - Polityka prywatności.